Ką tu gali padaryti, kad tavo santykiai būtų harmonijoje?

Santykiai svarbūs ir reikšmingi mūsų gyvenime, nes su visa savo aplinka turime santykius. Kokie tavo santykiai su antra puse, tėvais, kolegomis, vaikais ar klientais, taip ir jautiesi. Dažnai, jei santykiai tokie šiaip sau, tai jie tiesiog tempiasi ir tiek, o kartais visiška tragedija, demoralizuoja, žlugdo, nesinori nieko daryti dėl žmonių ar geresnio santykio su jais.

O ko mes ieškome santykiuose? Norime, kad mus palaikytų mylėtų, kad praturtintų ir papildytų gyvenimą, kad jaustumę ryšį su žmonėmis. Tai ką darom ne taip? Dažnai elgiamės egoistiškai. Žiūrim tik naudos sau.
– O ką aš gausiu?
– Aš noriu, kad būtų kaip aš noriu.
– Noriu, kad pritartum man ir sakytum gražius dalykus man ar apie mane.
O kitas lygiai taip pat jaučiasi ir elgiasi, todėl nuolat jaučiam, kad tarsi stumiam ir traukiam vienu metu. O tas traukimas vis vyksta į priešingas puses, nes abi pusės traukia situaciją į save.

Arba net jeigu darom kaip kitas nori, tai darome su negatyvia motyvacija, kad jie nepyktų ant mūsų ar kad duotų mums tą patį ką duodame jiems. Kartais darome, bet giliai viduje laikome nuoskaudą ar sąlygą, kad aš tai darau, tai tu jau geriau daryk ko aš noriu. Taip visiškai praleidžiame visų santykių esmę – ta esmė, tai tikra meilė, besąlyginė meilė.

Kai mes mylime žmones besąlygiškai, tai nutinka patys nuostabiausi dalykai. Jie mums padeda, supranta mus, atsiranda ryšys, be poreikio derėtis, bartis ar eiti į kompromisus. Įvykiai vyksta lengvai ir harmoningai.

Pagalvok, pajausk ar įsivaizduok.
Ką tai pakeistų tavo gyvenime?
Tavo šeimoje?
Versle ar darbe?
Ką jeigu jaustumeisi drąsus, pozityvus ir užtikrintas visuose savo santykiuose?

Tai priklauso tik nuo taves, tu renkiesi nepritarti žmonėms ar juos mylėti!

Tikroji santykių paslaptis yra tame, kad NIEKAS TAU NIEKO DUOTI NEGALI. Niekas negali tau duoti meilės, džiaugsmo, harmonijos, vidinės ramybės ar saugumo. Vienintelis, kuris gali tau tai duoti, esi TU PATS. Todėl gana reikalauti iš kitų, tiesiog suteik sau tai pats.

Sustok ir atlik šį paprastą pratimą vos minutę ar dvi:

Ar galėtum duoti sau meilės ir pritarimo? Ir ar galėtum duoti sau dar daugiau meilės ir pritarimo? Ir duoti sau dar daugiau meilės ir pritarimo? Ir netgi dar daugiau? (Jei reikia pakartok tai dar kelis kartus)
Pastebėk kaip jautiesi. Pažiūrėk ar dabar atrodo labiau įmanoma, kad būtum patenkintas tuo kaip vyksta? Pažiūrėk ar dabar tu labiau esi erdvėje, kur gali sakyti TAIP viskam kas vyksta?

Taigi, tu gali turėti fantastiškus santykius su žmonėmis. Visiškai pozityviai nerealius santykius, tau tiesiog reikia susitelkti į meilę, tiek savo prote, tiek širdyje. Dažnai žmonės galvoja, kad myli, mąsto apie meilę. Realiai, yra didžiulis skirtumas, tarp galvojimo, kad myli, norėjimo mylėti ir meilės jausmo širdyje. Kaip atskirti? Tavo aplinka puikiai parodo, tai kas vyksta su tavimi. Kiek tu apie meilę galvoji, o kiek realiai jauti. Tavo santykiai su aplinka yra pats geriausias to įrodymas. Kad tikrai žinotum kas yra meilė, tau reikia išsivalyti tą bagažą, kuris blokuoja tavo širdį ir ji atsivers savaime.

Mylėti mokėmės iš savo šeimos pavyzdžio, tėvų, senelių, o jie iš savo tėvų ir senelių. Daugelis esame praradę ryšį su protėviais ir nepažįstame toliau savo senelių ar prosenelių. Dažnai esame netgi paneigę tą ryšį, tarsi pametę savo šaknis ir suvokimą, kad čia esame ne vieni, kad visa mūsų giminė mus nuolat palaiko ir remia. O jaučiant harmoniją su savo gimine, gauname jėgos, saugumo ir lengvumo kurdami santykius čia ir dabar. Tam, kad atstatyti ryšį su gimine, kviečiu paklausyti šią meditaciją.

Related Articles

Santykiai poroje

Pirmiausiai, nuo ko visada pradedu kalbėjimą apie santykius tai yra tai, kad tokio dalyko, kaip santykių nėra! Tavo mylimasis ar mylimoji jų neturi. Tokių kaip santykių, kuriuos tu gali pačiupinėti, tarp žmonių – nėra. Yra tavo istorija, tavo galvoje ir yra kito žmogaus istorija jo galvoje apie jūsų bendrus santykius. Aš turiu savo istoriją apie santykį su žmona, aš turiu savo istoriją apie santykius su savo vaikais, tėvais, draugais, pažįstamais, kaimynais, bendradarbiais ir t.t., o jie turi savo istorijas…

Kas yra tikslai ir kam jie reikalingi? 2.

Daugelis žmonių tikslus labai sureikšmina. Jiem tai atrodo sudėtinga, ypatingai svarbu, baisu nesuklysti, super didelis reikalas, gal net su abejone “ar tikrai būtent to norėtųsi”. To pasekmė, kad apatiškai nusprendžiama: “man nesvarbu…”, “koks skirtumas”, “kaip einasi taip ir bus gerai”, “vėliau tuo užsiimsiu” ir pan…