Ką daryti, kai nežinai ką daryti

Mes buvom taip išmokyti, kad į kiekvieną klausimą turi būti teisingas atsakymas ir kad kažkas tą atsakymą žino, jis parašytas, jau sugalvotas ir jeigu tik jį rastume, tai viskas būtų gerai – išsispręs, bus kaip noriu, nebus bausmės, nebus skausmo ar liūdesio.

Kaskart matau kaip žmogus susidūręs su nežinojimu laukia, kol supras arba kol pasakysiu kaip „turi būti“ ir tada atrodo viskas bus gerai. Ir jeigu suteikiama laisvė nežinoti, neturėti atsakymo dažniausia reakcija – pasimetimas, išsigandimas, kartais iki panikos.

Nes aš gi nežinau – O TURĖČIAU ŽINOTI!!???

Ir ta dalis, kuris paklausia kažko panašaus kaip „Kas su manimi negerai?“, kai gyvenimas pasidaro nelabai smagus ir vyksta visai ne pagal turėtą planą. Tai irgi suveikia kaip – turi būti atsakymas, turi būti kažkas su manimi negerai. Taip stipriai, kad net nekyla kitas klausimas – O ką jeigu su manimi viskas super? Ką naujo dabar galiu patirti? Su kuo turiu galimybę susidurti ir susipažinti šioje akimirkoje?

„Aš nežinau“ gali būti didžiuliai platūs vartai į naują, smalsumu pagrįsta patyrimą gyvenime arba sunkiausias ir skaudžiausias momentas, kuriame užsidarau ir susipaudžiu, nes TURĖJAU žinoti.

Šią akimirką pažiūrėk į tą vietą savo gyvenime kur yra „aš nežinau“, kur galbūt dabar tvyro abejonės, pasimetimas ir tikrai nėra aiškumo.

Gali būti, kad ta dalis patyrimo tau nelabai patinka, jei taip, tiesiog pastebėk jog nepatinka ir leisk tam dabar pabūti kaip yra.

Ar galėtum iš naujo ir smalsiai patyrinėti būtent ten kur nežinai ir nėra aiškumo – kadangi nežinau „teisingo“ varianto, tai ar gali būti taip, kad yra prieinami visi variantai? Ką jei tą nežinios erdvę trumpam pervadintum į žinojimu neapribotą potencialą, galimybę rinktis…. BET KĄ…. be jokio teisingo ar neteisingo, gero ar blogo.

Kas nutinka tavyje, kai aš nežinau atveria duris į potencialą, į aibę pasirinkimų?

Ir žinai, kas juokingiausia AŠ NEŽINAU kas su tavimi „turi“ nutikti, nes nieko neturi nutikti išskyrus tai kas jau nutiko, kai tyrinėjai save.

Tavo atsakymai ir tavo patyrimai vyksta su tavimi jau dabar. Atverti duris smalsiam nežinojimui ir entuziazmui pažinti tą galimybę šioje akimirkoje ar susiriesti, įsitempti laukiant bausmės už nežinojimą yra pasirinkimas, kurį galime daryti vėl ir vėl ir vėl.

Aš nežinau. O tu?

Related Articles

Santykiai poroje

Pirmiausiai, nuo ko visada pradedu kalbėjimą apie santykius tai yra tai, kad tokio dalyko, kaip santykių nėra! Tavo mylimasis ar mylimoji jų neturi. Tokių kaip santykių, kuriuos tu gali pačiupinėti, tarp žmonių – nėra. Yra tavo istorija, tavo galvoje ir yra kito žmogaus istorija jo galvoje apie jūsų bendrus santykius. Aš turiu savo istoriją apie santykį su žmona, aš turiu savo istoriją apie santykius su savo vaikais, tėvais, draugais, pažįstamais, kaimynais, bendradarbiais ir t.t., o jie turi savo istorijas…

Kas yra tikslai ir kam jie reikalingi? 2.

Daugelis žmonių tikslus labai sureikšmina. Jiem tai atrodo sudėtinga, ypatingai svarbu, baisu nesuklysti, super didelis reikalas, gal net su abejone “ar tikrai būtent to norėtųsi”. To pasekmė, kad apatiškai nusprendžiama: “man nesvarbu…”, “koks skirtumas”, “kaip einasi taip ir bus gerai”, “vėliau tuo užsiimsiu” ir pan…